ÖVRIGT / Speglar / Spegel 4471457
*
nr 447 1457
Spegel
Sekelskifte, höjd: 142
Utrop:
800 kr
Såld:
1.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 22 januari 2007
kl 17:04:44
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/1 12:01:46
1
1.100 kr
22/1 13:54:54
2
750 kr
22/1 16:21:41
3
900 kr
22/1 16:23:10
3
1.100 kr
22/1 16:30:45
4
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: sekelskifte spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27
*
Spegel
nr 447 1457
Spegel
Sekelskifte, höjd: 142
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 1.200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 22 januari 2007 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
22/1 12:01:46 | 1 | 1.100 kr |
22/1 13:54:54 | 2 | 750 kr |
22/1 16:21:41 | 3 | 900 kr |
22/1 16:23:10 | 3 | 1.100 kr |
22/1 16:30:45 | 4 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: sekelskifte spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27